ZARZĄDZANIE ŻYCIEM TO SZTUKA BYCIA WE FLOW. VEDIC ART.

ZARZĄDZANIE ŻYCIEM TO SZTUKA BYCIA WE FLOW. VEDIC ART.

 

Słyszysz? Jesteś w sali koncertowej. Wokół rozchodzą się stłumione szepty, wyczekiwanie, czujesz odświętność. Nastaje cisza i zatapiasz się w pierwszych dźwiękach. Czujesz, jak muzyka Cię dotyka i porusza. Nie, nie płaciłeś za bilet wstępu, by tu być. Zapłaciłeś za flow, w którym muzyk zabiera Cię w podróż do Twojego wnętrza.

Teraz wejdź do drugiej sali, tu właśnie zaczyna się wernisaż. Cała przestrzeń wypełniła się sztuką. Widzisz ludzi, którzy wpatrują się w obrazy. Ktoś cicho komentuje, ktoś stoi i patrzy w milczeniu. Nie, nie przyszedłeś tu, by obejrzeć płótna oprawione w ramy. Jesteś tu, by być w tym przepływie, w którym tworzył artysta. Czego pragnął byś doświadczył, patrząc na jego obraz? Jaka energia miała wzruszyć Twoją duszę?

Wszystko to, co najbardziej wartościowe, powstaje, gdy jesteś w tym szczególnym stanie, który porywa Cię, by iść za głosem serca. To właśnie wtedy przestajesz myśleć i zaczynasz czuć. Nie dostrzegasz przeszkód. Płyniesz. Jesteś w tym.

Flow to stan, w którym przestaje istnieć „muszę”, „powinienem”, „udowodnię”, „postaram się”.

Kiedy surfer płynie z największą falą, sekundy to zbyt wiele na podjęcie decyzji. Oddaje się chwili, a wszystko, co robi też płynie – z wewnętrznej intuicji. Kobieta, gdy pierwszy raz zostaje mamą, wiele wie, ale jeszcze więcej nie wie, a jednak jej wewnętrzny szept wyraźnie mówi, co jest najlepsze. Kiedy podejmujesz decyzję, by kogoś zatrudnić lub zacząć współpracę, analizujesz dane i wyciągasz wnioski, ale  na końcu, to głos serca podpowiada, co zrobić. Pytanie, czy go słyszysz?

Musisz wybrać A, B LUB C…

Naszą zdolność wykorzystywania kreatywnego potencjału, ograniczano już w szkole, oczekując bycia w tym samym schemacie od każdego dziecka: podążania za większością, bycia posłusznym i dopasowanym w wyborach do grupy.

Dostrzegasz już, jak przenosi się to na umiejętność czerpania z głębi duszy w dorosłości?

Przychodzi wstyd, strach przed oceną i żal niespełnienia.

To nie wszystko. Zaczyna się znacznie wcześniej. Nasz nieograniczony potencjał mógłby realizować się bez przeszkód, gdyby nie… schematy i ograniczenia, które wynosimy z domu. Nawet najczystsza miłość rodzicielska nie jest pozbawiona błędów. A część z nas nie doświadczyła miłości wystarczająco.

Otwartość na nowe możliwości, odwaga, by żyć swoim życiem, zaufanie dla swoich największych talentów i umiejętności, kształtują się od dziecka w postaci naszych przekonań. Dr Bruce Lipton, epigenetyk i biolog Uniwersytetu Stanforda, udowadnia w swoich pracach, że nasze komórki nie tyle kontrolowane są przez geny, co przez wpływ najbliższego otoczenia.

To dlatego jako dorośli, z reguły nosimy w sobie niewspierające przekonania, które nie są nasze, ale ograniczają nasze decyzje, wybory i obniżają jakość życia, ponieważ przyjęliśmy je jako własne.

Drugim kluczowym aspektem jest świadomość, iż naszym zachowaniem i życiem, kierują potężne wzorce energetyczne. Mapa świadomości, opracowana przez dr Davida Hawkinsa, członka Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrii,  pokazuje, że na dole skali znajdują się poziomy emocjonalne oparte na strachu i braku akceptacji.

Wszystkie postawy, myśli, uczucia i związki z tego poziomu przynoszą fizyczne, umysłowe i duchowe osłabienie. Stopniowo, powyżej, pojawiają się stany miłości, empatii i odwagi, które prowadzą nas do życia w wyższych wibracjach, gdzie dobro ludzkości i oświecenie stają się głównym celem.

A zatem…

Jak wejść na wyższy poziom świadomości i czerpać z całego potencjału?

Kiedy zaczynałam pracę podczas EURO 2012 nigdy wcześniej nie byłam rzecznikiem. Ale ja to kochałam i uwolniłam wszelkie ograniczenia. Dziś po latach jedna z dziennikarek napisała mi „byłaś najbardziej zaangażowanym i autentycznym rzecznikiem, jakiego kiedykolwiek spotkałam”. Jestem wdzięczna, ale też przekonana, że wielu rzeczników i nie tylko, spełniało się wtedy też w swojej pracy, często jednak, gdy nie sięgamy do źródła, praca jest tylko wykonywaniem obowiązków.

Gdy nie sięgamy do źródła, mówimy „nie” talentom i wołaniu duszy, które w nas drzemią. Odrzucamy dar życia i możliwość rozwijania się w pełni, które otrzymaliśmy z dniem narodzin.

Kyle Gray, nauczyciel duchowy mówi: wiodąc, życie przepełnione żalem oraz myślami „trzeba było”, „ mogłem” czy „gdybym tylko”, ograniczasz swoje ziemskie doświadczanie. Kiedy wciąż rozpamiętujesz przeszłość, tworzysz na nowo swoją minioną już historię, zamiast podążać do przodu. Za każdym razem, gdy czujesz, że świat Cię powstrzymuje, przypomnij sobie, że jesteś istotą o wspaniałym potencjale.

Wierzę mocno w to, że życie nam się nie przydarza, że życie jest dla nas. Jak dotrzeć do tej głębi swojej największej kreatywności? Prawdy? Zaangażowania, które płynie z serca?

Dr Hawkins w swoich pracach, przekonuje, że wejście na wyższy poziom świadomości, wymaga uwolnienia ograniczeń – zablokowanej, niewyrażonej energii. Ludzie najczęściej tłumią uczucia lub od nich uciekają, a skumulowane emocje blokują rozwój duchowy oraz świadomość i powodzenie w wielu obszarach życia.

Trzeba więc zacząć od tych emocji, z którymi nie jest nam najwygodniej, ale aby wejść wyżej, właśnie ta praca jest do zrobienia.

Czas na VEDIC ART.

Rośnie w nas świadomość, że praca nad sobą jest kluczowym aspektem dbania o zdrowie psychiczne, rozwój i poczucie szczęścia. To dlatego coraz odważniej sięgamy po metody, które pozwalają uwolnić się z ram, z pułapki blokad i dostrzec, że nasz potencjał wykorzystywaliśmy tylko w części, a słowa „muszę”, „powinienem”, „postaram się”, skutecznie odcinały nas od flow.

VEDIC ART, jako metoda oparta na malowaniu intuicyjnym i mądrości wedyjskich zasad, pozwala na wyjście poza schemat dotychczasowych doświadczeń zawodowych i prywatnych,  poza ograniczenia świadomego umysłu, po to, by dotrzeć do własnej prawdy i potrzeb.

W przeciwnym razie, realizacja tego, na czym Ci zależy zawodowo i prywatnie, będzie przez cały czas sabotowana przez Twoją podświadomość, a w efekcie dotarcie do rezultatu będzie niemożliwe lub obciąży Cię chronicznym zmęczeniem, poczuciem braku sensu lub ogromnym stresem. Albo wszystkim na raz.

Tak rodzą się sukcesy i awanse, które nie cieszą. Tak budują się firmy, w których nie ma empatycznych liderów. I wreszcie tak, sami wypalamy się, bo nie jesteśmy zainspirować ani siebie, ani innych.

W procesie pracy otrzymujesz kolejno 17 zasad, słów – kluczy, które nie są nigdzie publikowane, a skuteczność ich oddziaływania bierze się z bezpośredniej relacji tego, co usłyszałeś w połączeniu z malowaniem intuicyjnym. To właśnie wtedy w bliskości ze sobą, pozbywasz się barier, a Twoje emocje lęku, żalu, gniewu czy wstydu, w sposób naturalny zaczynają uwalniać się z podświadomości. To doświadczanie przepływu i głębokie sięgnięcie do źródła.

Metoda VEDIC ART, zakłada brak oceny i porównań i jest dedykowana każdemu bez względu na to, czy potrafi malować, czy nigdy wcześniej tego nie robił. Nie uczy malowania lecz wykorzystuje je jako narzędzie. Prace zaś, stanowią nieograniczoną, swobodną i naturalną formę wyrażania samego siebie. Tego potrzebujesz, by uruchomić nieograniczone talenty twórcze, jasność abstrakcyjnego myślenia i świadomość wyznawanych wartości.

Rodzina królewska

Twórcą metody jest szwedzki artysta malarz Curt Källman, były student Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, który podjął się ważnej misji, by z elitarnej sztuki malowania uczynić narzędzie rozwoju, z którego może skorzystać każdy człowiek i podnieść jakość życia zarówno w pracy, jak i prywatnie.

W dorosłym już życiu  także członkowie rodziny królewskiej i szwedzkiego rządu byli częstymi gośćmi na jego szkoleniach.

Curt pracował nad metodą 14 lat w niekonwencjonalny sposób, poprzez kontakt z podświadomością i wyższą jaźnią. Stworzył dzieło doskonałe, proste i skuteczne w 100%. W Szwecji, skąd  VEDIC ART pochodzi, i w całej Skandynawii do dziś wzięło udział w kursach ponad milion osób.

Jeśli jesteś gotowa dostrzec światło swojej duszy, jesteś gotowy dostrzec to, kim naprawdę jesteś,  jesteś gotowy ujrzeć to światło w całej ludzkości, zachęcam Cię do otwartości na nowe doświadczenie, jakim jest praca w metodzie VEDIC ART.

Ze mną spotkasz się na sesjach indywidualnych oraz w pracy grupowej na warsztatach, której ukoronowaniem jest praca nad wspólnym dziełem – czasem powstaje collage z pojedynczych obrazów lub jeden wspólny, duży obraz oddający ważne dla uczestników wartości.

O wiosennym kursie 1. stopnia z certyfikatem dla osób indywidualnych przeczytasz tu, zapraszam w cudowne miejsce: https://joannajanowicz.com/produkt/vedic-art-certyfikowany-kurs-i-stopnia/

Jesteś artystą we własnym życiu, a wszystko, co tworzysz wpływa na każdą osobę, która pojawia się w Twojej przestrzeni. Do zobaczenia. Flow jednej osoby wpływa na flow całej struktury.

Z miłością, Jo.

https://www.facebook.com/joannajanowiczrezyliencja