Książka

#byćsobą. Żyć tak, by niczego nie żałować.

Joanna Janowicz i Piotr Strzyżewski

Kim chciałeś być we wczesnym dzieciństwie, nim życie wmówiło Ci, że Twoje plany są nie do zrealizowania? Może odkrywcą nowych lądów? Może pragnęłaś być dzielną księżniczką, która celnie strzela z łuku? Usiądź wygodnie i zastanów się – o czym marzy Twoje wewnętrzne dziecko? A o czym marzysz ty – człowiek dorosły?
Uświadomienie sobie własnych autentycznych pragnień to pierwszy krok na drodze do szczęścia. Na drodze do bycia sobą. Podążą nią ci, którzy wiedzą, że ich bycie na tej planecie ma głębszy sens, niż tylko przeżyć.

 

Zapraszamy do lektury i daj nam znać, co u Ciebie. Autorzy

Jestem naprawdę pod wrażeniem. Po nich należało się spodziewać, że nie będzie to tuzinkowa publikacja, ale nie do końca wiedziałem z czym się tam w środku spotkam. Autorom udała się rzecz bardzo trudna, stworzyli książkę, która w zależności od tego, w którym miejscu jesteś, da Ci to, czego potrzebujesz. I jeśli będziesz się rozwijał, a za rok, dwa jeszcze raz po nią sięgniesz, to będzie tak, jakbyś jej nigdy nie czytał. Będziesz miał głębszą interpretację. Po 25 stronach już to widziałem. Uznałem, że jeśli jest to zamysł świadomy, a już wiem, że jest, to to jest majstersztyk. Chapou bas!

 

Spotykam pary, które wiele osiągają w biznesie, ale na polu bycia razem zaczynają się gubić i ich indywidualne ścieżki po prostu się nie łączą. W życiu chodzi o to, żeby być blisko mentalnie. Autorzy są dobrym przykładem. Ta książka ma wartość również dlatego, że skupia energię męską i żeńską i różny styl spojrzenia na te same sprawy. Piotr wyjaśnia, tłumaczy, jest konkretny i wyrazisty, upraszcza trudne tematy i mówi wtedy tak, jakby był w trakcie wypracowania. Joanna wnosi dużo przestrzeni do przemyśleń, inspiruje. Ma w sobie niewyczerpane pokłady radości i optymizmu. To razem ma głęboki sens, jest spójne i ma wielką wartość.

 

Fragment z wywiadu z Bogusławem Tęczarem, wydawcą magazynu „Harmonia”

#ByćSobą To pozycja o odnalezieniu w sobie tego dziecka, które w głowie snuło fantazje, plany, a kiedy dorosło dopasowało się do wymogów społecznych. Zatraciło autentyczność. A bez bycia sobą nie ma sukcesu, nie ma szczęścia, nie ma spełnienia. Znam to. Piszę to Wam, ja, Gosia, która marzyła o podboju świata, ale przez presję, jaką na siebie nakładała, marzyła jedynie o tym, by spełnić oczekiwania rodziców, nauczycieli, szefa, partnera, przyjaciół. I w tym pragnieniu zadowolenia wszystkich, straciła kontakt ze sobą. Nawiązała go dopiero będąc trzydziestokilkuletnią kobietą. Trochę późno. Dlatego tak OGROMNIE polecam Wam tę pozycję. To przepis na znalezienie tego niesamowicie mądrego brzdąca, który siedzi w każdym z nas. Uwielbiam 🙂

 

@ladymargotpl, modern lady, artistic spirit, in love with art

To lektura bardzo inspirująca, która wiele razy zaskakuje i nieustannie przypomina, że to my jesteśmy odpowiedzialni za własne szczęście i życie. Pokazuje również, że bez względu na okoliczności możemy czuć spełnienie i radość. I nie musimy być idealni, by zaakceptować siebie. Z omawianej publikacji płynie mądrość, podkreślająca, fakt, że warto czasami zatrzymać się, rozejrzeć i przyjrzeć rzeczom, które zgromadziliśmy. Docenić ludzi, których mamy wokoło i pamiętać, że to wszystko miało nas uczynić szczęśliwymi, a teraz traktujemy to, jako coś naturalnego i zwyczajnego. Książka autorstwa Joanny Janowicz i Piotra Strzyżewskiego to publikacja, do której będę sięgała jeszcze wiele razy. Lektura z całą pewnością potrafi przypomnieć, o tym, co jest istotne.

 

Monika Matura, Kulturatka.pl

W książce znajdziesz także przemyślenia innych osób o szczęściu.

O radości życia rozmawiałam między innymi z Rayem Wilsonem, Grażyną Wolszczak, Bartkiem Jędrzejakiem, Kasią Werner, Miłoszem Broniszem, Tomkiem Zimochem, Aną i Szymonem Brodziakami.

To video jest wspaniałą pamiątką z wieczoru autorskiego, na który zaprosiliśmy naszych gości wraz z magazynem Poznański Prestiż.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia, a przede wszystkim do lektury i do odkrywania siebie.